Fenntartható hűtőhasználat
1. Használjatok üveg edényeket az élelmiszerek tárolására
Az üvegtárolók nemcsak környezetbarátabbak, de az ételek ízét és frissességét is jobban megőrzik. Ráadásul, az üveg könnyebben tisztítható és újrahasznosítható.
2. Figyeljetek a megfelelő elrendezésre!
Az ételek elrendezése a hűtőben nemcsak a tárolás és az egészségetek megőrzése, de az energiahatékonyság szempontjából is fontos.
- A tejtermékeket és húsokat mindig a hűtő alsó részébe helyezzétek, ahol a hőmérséklet a legalacsonyabb.
- A zöldségeket és gyümölcsöket papír zacskókba, vagy papírtörlőbe csomagolva a fiókokba tegyétek, hogy tovább frissen maradjanak.
- Az ajtópolcokon tároljátok az italokat mivel itt a hőmérséklet ingadozóbb. Ugyanezen okból az is fontos, hogy gyógyszert sose tegyetek az ajtóra!
3. Optimalizáljátok a hőmérsékletet!
A hűtőszekrény optimális hőmérséklete 3-5°C között van, míg a fagyasztóé -18°C. Ha ennél hidegebbre állítjátok, könnyen jegesedik, ami többlet energiafogyasztást eredményez.
4. Készítsetek jégkockát otthon!
A benzinkutakon kapható műanyag zacskóba csomagolt jégkockák és a jégkockakészítő nejlonzacskók helyett használjatok újrahasznosítható (a hűtőkhöz tartozó, vagy szilikonból készült) jégkockatartókat!
5. Takarítsátok rendszeresen, természetes tisztítószerekkel a hűtőt!
Időnként engedjétek le a fagyasztót és takarítsátok ki természetes alapanyagú tisztítószerekkel (pl. ecettel és szódabikarbónával) a hűtőszekrényeteket! Az ecet eltávolítja a baktériumokat és a kellemetlen szagokat, míg a szódabikarbóna remek súrolószerként funkcionál. Egyszerűen keverjétek össze egy kis vízzel, és máris kész a környezetbarát tisztítószer.